XVI Targowisko Instrumentów – powrót do tego, co naprawdę ważne

26-04-2026

Drodzy Przyjaciele,

Każdy rok przynosi coś nowego… ale są miejsca, do których wraca się jak do domu.

Tak właśnie czujemy się na Targowisku Instrumentów w Warszawie.

W naszej przestrzeni działo się coś pięknego. Nie było pośpiechu. Było zatrzymanie. Były momenty, kiedy ktoś brał do ręki Kolumnę… odwracał ją… i nagle wszystko zwalniało.

Patrzyliśmy na Was – zamyślonych, uśmiechniętych, czasem wzruszonych – i wiedzieliśmy, że ten dźwięk trafia dokładnie tam, gdzie powinien.

To już kolejny rok, kiedy możemy się spotkać, porozmawiać i po prostu pobyć razem. I z każdym rokiem czujemy to jeszcze mocniej – że tworzymy coś więcej niż instrumenty.

Tworzymy przestrzeń do oddechu.

Dziękujemy Wam za obecność, za rozmowy, za zaufanie i za to, że chcecie zabierać kawałek tego spokoju do swoich domów.

Dziękujemy też organizatorom za konsekwencję w budowaniu wydarzenia, które ma duszę.

A my… wracamy do naszej pracowni. Do drewna, do ziaren, do ciszy.

Do zobaczenia.

Z serca,
Bożena i Krzysztof
Kapitan Instrumenty Drewniane